Poradna

Jak správně vybrat kolenní ortézu?

Zranění kolene může být velmi nepříjemná zkušenost. Bolest Vás může velmi nepříjemně omezit v pohybu, práci nebo při sportu a trávení volného času. Po zranění kolene můžete potřebovat fyzioterapeutické cvičení k procvičení rozsahu pohybu, zesílení a snížení bolestivosti. Jestliže jste utrpěli zranění kolene, možná Vás bude zajímat zda-li by Vám pomohla kolenní ortéza nebo bandáž.

Návrat ke sportovním návykům po zranění.

Jestliže jste v nedávné době prodělali zranění, jedna z vašich hlavních obav může být jak brzy se budete moci vrátit ke sportu. Odpovědět na tuto otázku není vždy snadná, protože každý sportovec a každý úraz je jedinečný. Začít sportovat příliš brzy, může zvýšit riziko obnovení úrazu a následně vznik chronických problémů, které povedou k delšímu zotavení. Čekat příliš dlouho, může vést ke zbytečnému ochabnutí.

Tepelná terapie, léčba teplem a chladem.

Velmi často je pro pacienty nesnadné určit jakou terapii zvolit k uklidnění zranění. Zatímco teplo poskytuje okamžitou útěchu a úlevu, může ve skutečnosti napáchat více škody než užitku. Rovněž, pokud budeme špatně užívat chlazení nebo ledování může se prodloužit naše zotavení ze zranění.

Bolest achillovy šlachy.

Zranění achillovy šlachy je nejčastěji způsobeno nadměrnými nebo opakovanými pohyby při sportu, práci, nebo jiných činností. Například, pokud prudce měníte pohyby, prudce zastavíte a rozběhnete se, můžou se vytvořit micro trhlinky uvnitř šlachy.

Ortéza na koleno.

Ortéza na koleno je jedna z nejčastěji použivaných ortéz. Ortéza na koleno se dělí dle stupně poškození nebo bolesti kolene. Ortéza na koleno Dr. Med se dělí na CARE, MED, ORTHO.